Menu

Nakládám s movitými věcmi

V prostředí rodiny a mezi širším okruhem známých či přátel často vstupujeme do rozličných majetkových vztahů - lidé si navzájem darují, vypůjčují či kupují různé předměty. V této kategorii najdete smlouvy, kterými převedete vlastnictví nebo zřídíte užívací práva k vozidlům a jiným věcem. 

Balíček vzorů pro situaci

Nakládám s movitými věcmi

990 Kč

Předplatné na 1 rok / neomezené vytváření dokumentů / neomezené stahování vytvořených dokumentů

11 vzorů

Vzor

SMLOUVA O ZÁPŮJČCE

Půjčit peníze známým nebo příbuzným, aniž byste podepsali smlouvu? Jde to, ale kolik z toho může být nepříjemností. Doporučujeme vám sepsat si i v rodině či s přáteli jednoduchou smlouvu o zápůjčce peněz. Se Vzorným právem to jde snadno a rychle a budete mít jistotu, že jste na nic důležitého nezapomněli. Dobré účty dělají dobré přátele.

Vzor

Smlouva o koupi movité věci

Ať už kupujete obraz, starožitný šperk, letadlo nebo ledničku, máme pro vás univerzálně použitelný, jednoduchý a srozumitelný vzor smlouvy o koupi movité věci. A co víc – při přípravě vaší smlouvy si můžete rovnou připravit i potvrzení o zaplacení kupní ceny.

Vzor

SMLOUVA O KOUPI MOTOROVÉHO VOZIDLA

Chystáte se prodat auto, motorku nebo snad náklaďák? Chcete koupit vozidlo a mít jistotu, že vše proběhne, jak má? S naším vzorem připravíte smlouvu o koupi motorového vozidla rychle a bez námahy. Jednoduchý dialog vás provede celým průběhem prodeje a koupě. Vyplníte všechny důležité údaje týkající se specifikace vozidla, stavu vozidla, platebních podmínek, předání vozidla a procesu změny vlastníka a je hotovo.

Vzor

Smlouva o nájmu movité věci

Žijeme obklopeni spoustou věcí. Mnohé potřebujeme denně, jiné sezónně a některé nám dokonce po jediném použití leží doma bez užitku. Ať už jde o stan či kempingové vybavení, dětskou postýlku nebo držák kola na auto, není nezbytně nutné tyto věci vlastnit všechny. Možná je mají lidé okolo nás a rádi nám je, když potřebujeme, poskytnou v rámci tzv. sousedské či občanské výpomoci - za sklenici medu, posekání zahrady nebo pár korun. I v takovém případě je však lepší mít uzavřenou jednoduchou smlouvu s jasně stanovenými pravidly než fungovat "na dobré slovo". Náš vzor obsahuje jen to nezbytně nutné a vyplníte jej za pár minut.

Vzor

SMLOUVA O NÁJMU MOTOROVÉHO VOZIDLA

Carsharing (sdílení aut) je novým trendem a alternativou k vlastnictví auta. Stejně jako si můžete pronajmout dům či byt, můžete si pronajmout i auto, nákladní auto či motorku a využívat je jen když budete chtít či potřebovat. Smlouvu, která přesně stanoví práva a povinnosti stran, si snadno pomocí Vzorného Práva sestavíte. Součástí nájemní smlouvy jsou i protokoly o předání a o vrácení vozidla, ve kterých můžete zaznamenat stav vozidla při zahájení a skončení nájmu.

Vzor

Smlouva o darování movité věci

Chcete pomoci škole nebo nemocnici a darovat jim potřebné vybavení? Nebo snad chcete dát svému příteli cenný obraz? Doporučujeme vám, abyste spolu uzavřeli smlouvu o darování movité věci. Náš vzor je univerzálně použitelný a srozumitelný pro všechny. 

Vzor

Smlouva o darování peněz

Chcete dát dceři peníze na rekonstrukci bytu? Nebo plánujete přispět na nákup nového laboratorního vybavení škole, kterou navštěvují vaše děti? Chcete finančně pomoci svému kamarádovi, který se nachází v nouzi? Přesně pro tyto případy se hodí náš vzor smlouvy o darování peněz. Díky Vzornému právu budete mít smlouvu během chvíle hotovou a připravenou k podpisu.

Vzor

SMLOUVA O DAROVÁNÍ MOTOROVÉHO VOZIDLA

Dostane dcera za maturitu auto? Dáte synovi pod stromeček motorku? Darujete kamarádovi vyřazený firemní nákladní automobil? Vedle balicího papíru a dárkové mašle nezapomeňte také na darovací smlouvu! S pomocí Vzorného práva si snadno připravíte smlouvu o darování motorového vozidla a máte jistotu, že vám nic důležitého neunikne.

Vzor

Smlouva o výpůjčce movité věci VZOR ZDARMA

Ať už bezplatně půjčujete nářadí kamarádovi, gril na víkend nebo karavan na dovolenou, nezapomeňte o tom sepsat smlouvu. Použít můžete náš vzor smlouvy o výpůjčce, se kterým na nic důležitého nezapomenete.

Vzor

SMLOUVA O VÝPŮJČCE MOTOROVÉHO VOZIDLA

Cestujete na půl roku za oceán a své auto vypůjčíte známému? Syn se chystá na dovolenou a hodila by se mu Vaše spolehlivá dodávka? Přestože za vypůjčení nechcete peníze, písemné podchycení výpůjčky byste chtít měli. Uzavřete Smlouvu o výpůjčce vozidla připravenou Vzorným Právem a nejspíš budete všichni klidněji spát.

Vzor

Souhlas manžela s právním jednáním ve věci společného jmění manželů

  • Společnost chápe manžele, případně rodinu, jako určitou jednotku. Často se předpokládá, že jeden reprezentuje názor celé „jednotky“. Pokud jde o běžné záležitosti týkající se společného jmění manželů – jako je nákup jídla, ošacení, nábytku – je to v pořádku a není nutné explicitně požadovat i souhlas druhého manžela. Pokud se však jedná o záležitosti podstatnější, s mnohem větším dopadem (i finančním) do života manželů, je namístě požadovat souhlas obou manželů. Opomenutí souhlasu manžela při obstarávání podstatných náležitostí může mít za následek i neplatnost takového jednání. Až budete příště kupovat nové letadlo, nachystejte si s sebou formulář souhlasu manžela dle Vzorného Práva!