Menu

Vzory zdarma

Na této stránce naleznete seznam vzorů, které jsou volně k dispozici k vyzkoušení. Budeme rádi, pokud nám napíšete zpětnou vazbu pomocí kontaktního formuláře.

Vzory zdarma

Kterýkoliv vzor si můžete vyzkoušet ZDARMA.

Pracovní smlouva

Z naší nabídky si sestavíte pracovní smlouvu na dobu určitou či na dobu neurčitou. Můžete zvolit plný i částečný úvazek. Změnu pracovní smlouvy můžete kdykoli provést formou dodatku k pracovní smlouvě. Pro zaměstnance v řídící funkci použijte speciálně upravenou variantu pracovní smlouvy pro vedoucí zaměstnance.

Smlouva o koupi členského podílu v bytovém družstvu

Když vlastníte družstevní byt, vy sami jste v něm nájemníkem. Jak je to možné? To přeci nedává smysl! Nejedná se totiž o vlastnictví bytu, ale pouze o vlastnictví členského podílu v bytovém družstvu, s nímž je spojeno právo na nájem bytu. Koupí družstevního bytu (správně koupí členského podílu v bytovém družstvu) se právně stanete členem družstva a nájemcem družstevního bytu. Fakticky byt užíváte, jako by byl váš vlastní. Vypadá to komplikovaně, ale s naším vzorem proběhne koupě členského podílu v družstvu hladce. Vy už si můžete dělat jen starosti, jak byt zařídíte.

Smlouva o nájmu bytu nebo domu

Chcete pronajmout byt či dům a vyhnout se možným sporům? Pak potřebujete spolehlivou smlouvu, která bude odpovídat vaší konkrétní situaci. Smlouvu, která přesně stanoví práva a povinnosti stran. Pomocí Vzorného práva si formou dialogu takovou nájemní smlouvu nadesignujete. Vedle nájemní smlouvy budete potřebovat i protokol o předání bytu nebo domu, ve kterém si nájemce a pronajímatel potvrdí stav předmětu nájmu v době převzetí.

Náš vzor použijte pro sjednání nájmu bytu či domu, nikoli pro podnájem.

Smlouva o zapůjčení peněz

Půjčit peníze známým nebo příbuzným, aniž byste podepsali smlouvu? Jde to, ale kolik z toho může být nepříjemností. Doporučujeme vám sepsat si i v rodině či s přáteli jednoduchou smlouvu o zápůjčce peněz. Se Vzorným právem to jde snadno a rychle a budete mít jistotu, že jste na nic důležitého nezapomněli. Dobré účty dělají dobré přátele.

Smlouva o poskytnutí marketingových služeb

Potřebujete připravit a vytisknout reklamní letáky nebo uspořádat propagační akci na své výrobky? Nabízíte reklamní a marketingové služby, které mohou jiným pomoci zvýšit povědomí o jejich firmě na trhu nebo podpořit prodej jejich výrobků? Pro uzavření spolupráce a ošetření práv a povinností poskytovatele a objednatele se přesně hodí náš vzor smlouvy o poskytnutí marketingových služeb.

Smlouva o zpracování osobních údajů

V případě, že někdo zpracovává osobní údaje pro správce, aniž by se podílel na určování účelu nebo prostředků zpracování (tj. proč a jak se budou osobní údaje zpracovávat), což nadále dělá sám správce, je zpracovatelem. Pomocí tohoto vzoru si snadno připravíte zpracovatelskou smlouvu odpovídající požadavkům GDPR.