Menu

Co nového na Vzorném Právu

15. 12. 2019 Autor: Vzorné Právo Kategorie: Aktuality

... vzory, příspěvky na blogu a rozšíření vzorů... 
naleznete dále v článku.

Co nového na Vzorném Právu

Připravili jsme pro vás celou novou kategorii vzorů: Nájem nebytových a jiných prostor. Naleznete v ní Smlouvu o nájmu prostor sloužících k podnikání, sofistikované výpovědi nájmu, výzvu k zaplacení dlužného nájemného, Smlouvu o nájmu garáže a další užitečné vzory. 

Pilně přidáváme i nové vzory: např. Smlouva o krátkodobém pronájmu prostor (v nové sekci Nájem nebytových a jiných prostor). Tuto smlouvu vám nyní nabízíme zdarma k vyzkoušení, společně s dalšími čtyřmi vzory. Podívejte se, vyzkoušejte a budete-li mít chuť, pošlete nám zpětnou vazbu. Budeme moc rádi. 

Z dalších nových vzorů namátkou vybíráme: Smlouva o darování nemovité věci pro případ smrti 
Oznámení o převodu členského podílu v bytovém družstvu
Oznámení o přijetí rozhodnutí mimo valnou hromadu akciové společnosti (v sekci Pečuji o akciovou společnost) 
Prohlášení likvidátora  a Oznámení o přijetí rozhodnutí mimo valnou hromadu (oba vzory v sekci Pečuji o společnost s ručením omezeným)
Reklamace vad zakoupené věci (jinak také Uplatnění práv z vad)
Oznámení o vyřízení reklamace vad zakoupené věci
a instruktážní vzor nazvaný Jak pejsek s kočičkou pekli dort

Nezahálíme ani na blogu: Zajímavý příspěvek čerpá ze života obchodních společností a věnuje se obraně proti usnesením přijatým valnou hromadou společnosti. Článek najdete od názvem Žaloba na neplatnost usnesení valné hromady

Podívali jsme se pro vás na Evropské nařízení GDPR s odstupem času (oblast Ochrana osobních údajů). Dočtete se, co se (ne)změnilo po více než roce účinnosti nařízení GDPR. 

Specifikovat ve smlouvách nemovitou věc není úplně snadné. Mimo jiné proto, že nový občanský zákoník v minulých letech vrátil do právního řádu pravidlo, že Dům patří k pozemku. Blogový příspěvek Petra Bezoušky, jednoho z předních odborníků na občanské právo, vám pomůže udělat si jasno.

A možná se právě teď potřebujete  vyznat v problematice přihlášení a odhlášení trvalého pobytu na adrese nájemního bytu. Pak se informačně nasyťte v článku Trvalý pobyt v pronajatém bytě téhož autora.  

Vzory také neustále aktualizujeme. Nyní jsme pro vás rozšířili vzor Smlouva o darování nemovité věci. Díky tomu nyní s pomocí Vzorného Práva darujete nejen celou nemovitou věc, ale i spoluvlastnický podíl na nemovité věci. Máte možnost darovat nemovitou věc s příkazem dárce obdarovanému a dárce má nyní možnost si ve smlouvě sjednat k darované nemovité věci předkupní právo. 


Související vzory